FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA KAM INVESTOVAT?

odpovídal(a): Redakce

Kam investovat?

Dobrý den Prosím Vás můžete mi poradit kam investovat nebo na co uložit peníze? Měl by tam být být vyšší zisk, ale ne velké riziko že přijdu o vložené peníze. Případně do čeho vložit peníze kde není žádné riziko, ale pokud možno nejvyšší úrok s pojištěním vkladu. Vybírat solidní instituce. Děkuji za radu Zdeněk Horák


odpovídal(a): Redakce

Hledání investičního poradce

Dobrý den, chtěla bych poradit ohledně investování. Nedávno se nám s manželem podařilo prodat starší chalupu, kterou jsme už kdysi dávno dostali po dědovi. Hodilo nám to něco kolem 300 tis., které bychom rádi někam investovali, když už takový obnos máme, tak ať jen neleží na účtu. Bohužel jsme si oba jistí, že sami dva to asi nezvládneme, protože se v tomto odvětví vůbec neorientujeme a půlce slov ohledně investování ani nerozumíme, tak jsme se rozhodli si nechat poradit od nějakých poradců. Jenže já mám strach svěřit své peníze jen tak někomu, tak jsem se chtěla zeptat, zda se dá někde zjistit třeba zkušenost lidí s určitými finančními poradci. Jedná se mi konkrétně o firmu GTI, která se nám zamlouvá asi nejvíce.



odpovídal(a): Redakce

Investice v EUR a GBP

Dobrý den, co byste doporučili udělat s volnými cca 2500 eury a 600 GBP v hotovosti? Vyměnit za koruny či investovat/uložit v eurech/librách na nějaký účet? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Ukončení pojištění

Dobry den.Mame sjednane pojisteni pres OVB u Allianz -Mercury Allianz.Platime jiz 3 roky, naposilali jsme tam cca 26000 kc.Chceme smlouvu zrusit, coz se jevi jako velky problem.Muj poradce se stale vymlouva, ze nema cas.Nevim,co mame delat.Allianz s nami nechce sama komunikovat,pry vse jen pres poradce OVB. Mate prosim predstavu, kolik bude cinit odbytne,pokud se mi vubec podari smlouvu zrusit?Dekuji.


odpovídal(a): Redakce

Nejlepší investice

Vážení odborníci, je mi 17 let a jsem přesvědčena o tom, že se vyplatí peníze investovat a ne je mít jen "doma v hrnečku". Můžete mi prosím poradit jaká investice je aktuálně nejvýhodnější a přinese mi největší výhody? Maximální investovaná částka může být aktuálně 6 000 Kč. Za Vaše rady předem děkuji. S pozdravem Dominika Hrubá


odpovídal(a): Zdeněk Navrátil, JUDr.

Promlčení

Mám dotaz,moje CP byly přeměněny k 1.12.2003 ze zaknihované na listinou. Pokud CP byly prodány,měl jsem obdržet nějakou částku.O prodeji jsem nebyl informován a neobdržel jsem žádné peníze.Mám ještě nárok nějakou částku požadovat,nebo je věc promlčena,a vlastně mě společnost okradla.


odpovídal(a): Zdeněk Navrátil, JUDr.

Provozovna

Dobrý den, rozjíždím teď svůj vlastní e-hop. Chtěla bych se zeptat, jestli musím nutně mít "provozovnu". Mám pouze sídlo podnikání, které však není zároveň provozovnou. Prodávám pár věcí, a velikost mého skladu nepřesahuje krabici o velikosti 1*2 m. Děkuji mnohokrát za odpověď Hezký den Linda


odpovídal(a): Redakce

Kam investovat

Dobrý den. Mám hotovost cca 300 000.-Kč a chtěl by jsem ji výhodně investovat na dobu 10 až 15 let. Poradíte mi kde?


odpovídal(a): Redakce

Výběr spořicího účtu

Dobrý den, potřebovala bych poradit, jak nejlépe zhodnotit naspořené finance,cca 60 000,-- Kč, tak, abych je někam mohla uložit, zvýhodnit,ale mít v nejkrajnějším případě k dispozici. Je v této situaci vhodný spořící účet nebo nějaký termínovaný vklad, nebo stavební spoření, prosím? Je-li to možné, prosím zašlete mi radu na email jana.jk1980@gmai.com Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Jak investovat 100 000 Kč

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kam mám investovat peníze, mám k dispozici 100 000Kč.Jaká je nejlepší a nejbezpečnější investice...Děkuji David H.



odpovídal(a): Redakce

Půjčka na investování

Dobrý den Jsem studentem VŠ a rád bych se zeptal jestli existuje u nás nějaká bankovní možnost si půjčit 40 tisíc . Nemám doložitelný příjem. A souhlas od rodičů nedostanu. Na splátky bych určitě měl, právě tím, že bych těch 40 tisíc investoval. Díky za radu


odpovídal(a): Redakce

Družstevní záložna

Dobrý den chtěla bych se zeptat,jaký je váš názor na MSD,Má velice dobré úročení oproti bankám,kde je zúročení minimální.Rádi bychom tam převedli větší částku peněz.Jak je to možné,že si může dovolit poměrně vysoké úroky i na spořícím účtu?Děkuji Nykrínová


odpovídal(a): Redakce

Výhodné spoření

Mám k dispozici 150 000-200 000 Kč,2-3 roky do důchodu,chci mít peníze k dispozoci při nanadálé situci,v kamenné pobočce v MB,nemusí mít žádné extra zhodnocení,garantované;kam s nimi?nějaký termínovaný vklad,spořící účet,vkladní knížka či něco jiného (radši něco kozervativního).Nevím jestli sem vybral správnou sekci(možná spoření nebo financování života v důchodu).Děkuji za info


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kam nejlépe na…

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kam nejlépe na podzim tohoto roku investovat částku 100 000Kč a to na dobu několika let. Ráda bych, aby se částka zhodnocovala, ale jsem spíše konzervativní typ investora. Je vhodná investice do zlata? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Investice 100 000 Kč

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak nejlépe zhodnotit peníze(investice). Jsem student střední školy, je mi 18 let. Mám k dispozici 100 000,-. Děkuji za radu


odpovídal(a): Redakce

Zhodnocení úspor ze stavebního spoření

Dobrý den. Končí má, stavební spoření a budeme mít k dispzici ca 350 tKč na ca 2 roky. Jaký je nejvýhodnější způsob zhodnocení s mpžnpstí spoření ca 5tKč měsíčně? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Kam investovat dítěti?

Dobrý den, máme půlroční dcerku, urazovou pojistku má vyřešenou. Chceme dceři do jejich 18 let spořit peníze. Nevím jaký produkt vybrat. kritéria jsou: 1) měsíční vklad do 400 kč 2) cílem je naspořit cca 100 000 kč 3) neuvažujeme s předčasným výberem 4) případně vložíme jednorázový vklad bez dalších příspěvků... prosím o radu, jak efektivně spořit, jaký produkt zvolit a případně kdo jej za dnešnich podmínek nabízí. vřele děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaký typ…

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaký typ spoření by byl pro mě nejvhodnější, resp. měl největší výnos. Mám momentálně ze zrušeného spoření cca 25 000,- a každý měsíc jsem schopna si z výplaty posílat několik set korun, plus nějaké jednorázové přebytky. Mám stavební spoření a k tomu nově investiční spoření, kde mohu peníze ihned vybrat, zajímalo by mě tedy, jestli existuje nějaká varianta s větším výnosem, peníze mohu minimálně dva roky "postrádat". Předem děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak nejlépe…

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak nejlépe naložit v dnešní době asi se 100.000 Kč,abychom je a) měli stále k dispozici; b) nebo je nepotřebovali přibližně 3 roky. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, Jsem studen je mi 19 let a chtěl bych…

Dobrý den, Jsem studen je mi 19 let a chtěl bych měsíčně investovat cca 3000 Kč s úrokem kolem 10%. Jak a do čeho je nelepší investovat. A mohu o své peníze príd ?